A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Velká Británie - Průvodce

Databáze pracovních míst EURES

Veřejné služby zaměstnanosti všech členských zemí EU/EHP spolupracují při výměně informací o životních pracovních podmínkách jednotlivých zemí, které lze nalézt
na portále http://ec.europa.eu/eures/. Síť EURES disponuje také databází volných pracovních míst, která je zde také přístupná. Personální zázemí služby EURES tvoří EURES poradci, kteří v rámci České republiky působí na pověřených úřadech práce v krajských městech. Pracovníci všech Úřadů práce v ČR by měli být schopni žadateli o informace tohoto typu poskytnout základní informace o EURES a zprostředkovat kontakt na nejbližšího EURES poradce.

EURES Velká Británie

Seznam EURES poradců ve Velké Británii je k dispozici na internetové adrese http://ec.europa.eu/eures/ v sekci EURES - vyhledat poradce EURES. Dříve než žadatel kontaktuje EURES poradce v Británii, měl by svůj požadavek konzultovat s EURES poradcem v České republice.

Veřejné služby zaměstnanosti

Informace o pracovních příležitostech najdete na stránkách Job Centre Plus (http://www.jobcentreplus.gov.uk/) . Tato agentura je součástí britského ministerstva práce
a důchodů a vykonává funkci Veřejných služeb zaměstnanosti Velké Británie.

Privátní personální agentury

Pracovní agentury ve Velké Británii nesmějí vyžadovat poplatky za zprostředkování (zajištění) práce nebo za registraci!!!

Soukromé zprostředkovatelské agentury patří k důležitým zdrojům nabídky volných pracovních míst. Ve „Zlatých stránkách“ (Yellow pages – http://www.yell.co.uk/) lze jejich seznam a kontakty na ně nalézt v sekci „Employment agencies“ nebo „Personnel consultants“. Některé z těchto agentur, které se zabývají i náborem pracovních sil ze zahraničí, se organizují v REC (Recruitment Employment Confederation), profesním sdružení personálních agentur, které mohou napomoci při vyhledání vhodné zprostředkovatelské agentury. Pokud zájemce při kontaktu s REC předem definuje okruh profesí, v nichž se uchází o zaměstnání, je REC schopno poskytnout seznam doporučených státem licencovaných agentur.

Kontaktní adresa REC:

REC
36 - 38 Mortimer Street
London
W1N 7RB
Tel: 00 44 (0) 207 462 3260
Fax: 00 44 (0) 207 255 2878
Email: info@rec.uk.com
http://www.rec.uk.com/

Volná pracovní místa na Internetu

Existuje mnoho internetových databází nabízejících zaměstnání ve Velké Británii.
Následující seznam vychází z informací a doporučení britských veřejných služeb zaměstnanosti.

http://www.jobsearch.co.uk/ http://www.jobsite.co.uk/ http://www.jobsinwales.com/ http://www.jobsinscotland.com/ http://www.reed.co.uk/ http://www.jobpilot.co.uk/ http://www.fish4jobs.co.uk/ http://www.topjobs.co.uk/ http://www.monster.co.uk/ http://www.netjobs.co.uk/ http://www.careerjet.co.uk/ http://www.adecco.co.uk/ http://www.experteer.co.uk/ http://www.gisajob.com/ http://www.planetrecruit.com/ http://www.jobs.ac.uk/ http://www.gradunet.co.uk/ http://www.justengineers.net/ http://www.njobs.org.uk/ http://jooble.org.uk/ http://www.graduateland.com/

Sezónní práce

http://www.holidayresortjobs.co.uk/ http://www.fruitfuljobs.com/ http://www.hotrecruit.com/ http://www.natives.co.uk/ http://www.pickingjobs.com/ http://www.hotel-jobs.co.uk/ http://www.farmhand.jobs/, česky: http://www.farmhand.jobs/FarmHand/applicant.asp?lang=cs http://www.livein-jobs.co.uk/

Informace a kariérní poradenství

http://www.careersa-z.co.uk/ http://www.gradunet.co.uk/ http://www.careers-gateway.co.uk/ http://www.eurograduate.com/ Evropský portál pracovní mobility EURES http://www.eures.europa.eu/, konkrétně: http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=cs&acro=job&catId=7576&parentId=52

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI – LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY V LONDÝNĚ, 2012

LOCOG jobs (London Organising Committee of the Olympic Games and Paralympic Games)

www.london2012.com/get-involved/jobs/ https://locogrecruitment.london2012.com/jobs/main

Nabídky zaměstnání:
CLEANEVENT
www.spotless.com/2012

ARAMARK
www.aramark.co.uk/joinus/applytous

THE RETAIL PEOPLE
http://www.manpower.co.uk/theretailpeople/

GROUP 4 SECURITY
www.g4s.uk.com/engb/London%202012/Working%20at%20the%20Olympics/

ADECCO
www.jobsforthegames.co.uk

Denní tisk Všechny významné britské listy jako The Guardian, The Times, The Independent, The Telegraph a The Financial Times pravidelně otiskují nabídku volných pracovních míst. Tyto pozice jsou zpravidla ve specializovanějších profesích typu vzdělávání, obchod, právo nebo sociální práce. Tyto inzeráty lze nalézt i na internetových mutacích zmíněných deníků:

The Guardian: http://jobs.guardian.co.uk/ The Independent: http://www.independent.co.uk/ The Times: http://www.timesonline.co.uk/ The Daily Telegraph: http://www.jobs.telegraph.co.uk/

Existuje množství specializovaných tiskovin, časopisů a žurnálů, vhodné tituly doporučí zájemci v každé větší britské prodejně tiskovin.
Jejich vydavatelé často na požádání zašlou číslo zdarma a po zvážení si zájemce takový časopis může objednat.
Specializované publikace lze zpravidla sehnat i ve větších knihovnách.

Hospodářské komory

Hospodářské komory ve Velké Británii jsou velmi užitečným zdrojem informací o jednotlivých firmách.
Pro více informací kontaktujte Britskou obchodní komoru:

The British Chambers of Commerce London Office 1st Floor
65 Petty France
St James Park
London
SW1H 9EU
Tel: +44 (0) 20 7654 5800
Fax: +44 (0) 20 7654 5819
E-mail: info@britishchambers.org.uk
http://www.chamberonline.co.uk/

Sezónní práce

Sezónní práce ve Velké Británii jsou v nabídce zejména v letních měsících a jedná se nejčastěji o práce v hotelích, továrnách, na zemědělských farmách, zábavních střediscích a podobně. Informace o sezónních pracích v Británii lze nalézt především ve specializovaných publikacích, které jsou k sehnání v každém knihkupectví nebo v knihovně. Pro více informací o možnostech obdržení takové publikace doporučujeme obrátit se na adresu:

Vacation Work publications
9 Park End Street
Oxford
OX1 1HJ
Tel: +44 (0) 18 6524 1978
http://www.vacationwork.co.uk/

Dobrovolná práce

Pro více informací ohledně dobrovolné práce ve Velké Británii kontaktujte:

The International Voluntary Service
Old Hall
East Bergholt
Colchester
CO7 6TQ
Tel: +44 (0) 1206 298215
Fax: +44 (0) 1206 299043
http://www.ivs-gb.org.uk/

Spekulativní žádosti o zaměstnání Zájemci o zaměstnání v Británii mohou zkusit zaslat spekulativní žádost o zaměstnání společnosti, u níž mají zájem sehnat zaměstnání. Předtím, než zašlete svůj životopis, kontaktujte personální oddělení Vámi zvolené firmy. Cílem je, abyste dali najevo svou iniciativu a abyste zjistili, o jakého pracovníka by mohla mít firma zájem. Životopis (CV – Curriculum Vitae) by měl být vytištěn na počítači a měl by jej uvádět motivační dopis. Někteří zaměstnavatelé předem upozorňují, že vyžadují jeho ručně psanou formu. Fotografii není nutné přikládat. Spekulativní žádosti o zaměstnání se zpravidla zasílají velkým zaměstnavatelům nebo organizacím, působícím na britském území.

Doporučovaný vzor životopisu v angličtině (nebo v jiných jazycích) lze nalézt na webové adrese http://www.europass.cz/, příp.
http://europass.cedefop.eu.int/ nebo na http://portal.mpsv.cz/eures/ .

Poslední editace textu: 28.3.2012 11:26
Další informace
REKLAMA


Články odjinud