A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Velká Británie - Londýn - Průvodce

Zde se dozvíte, kde nejlépe pořídit, až budete mít chuť na utrácení/nakupování:). Oxford Street, Obchodní dům Harrod´s, Camden Town, Covent Garden + tip navíc.

Oxford Street

Nejznámějším místem k nakupování je rozhodně světoznámá Oxford street. To, co představuje pro Ameriku 5. Avenue v New Yorku, pro Evropu představuje Oxford Street. Nachází se víceméně v centru města. Vede od Marble Arch , jenž se nachází na rohu Hyde Parku , přes Oxford Cirkus k St. Giels Cirkus, odsud pokračuje pod názvem New Oxford Street až k High Holborn.

Na této proslulé ulici se nachází obchody od nejexkluzivnějších a nejdražších značek po prapodivné krámky s napodobeninami či velmi levné obchody s převážně tureckým zbožím. Pokud jste zvyklí na své oblíbené značky, naleznete zde: H & M, Mango, Esprit, Benetton, Mexx, ZARA, Bershka, GAP… Nebo největší obchod s hudebninami a DVD v Evropě - HMV, zde se občas konají křty desek či jiná veřejná vystoupení slavných nebo začínajících zpěváků.

Za podívání rozhodně stojí známý obchodním dům Selfridges (nachází se na začátku, nedaleko Marble Arch ), když říkám podívat se k, mám namysli za účelem prohlédnutí si výkladních skříní obchodního domu, jež jsou většinou šokující exhibicí, a jež dvakrát nekoresponduje se zbožím, které obchodní dům nabízí. V Selfridges jsou zastoupeny různé světoznámé značky a jedná se víceméně o konzervativní, drahé věci. Tento obchodní dům stojí na Oxford Street již víc jak jedno století. Velký zážitek je také rozhodně návštěva v zimě, kdy je celá ulice ozdobena světelnými řetězy. Rozsvěcování této ozdoby je velmi sledovanou událostí, jelikož se ho účastní vždy v půlce listopadu vybraná celebrita ( Emma Watson, Bob Geldof, Spice Girls…). Světla zdobí ulici až do 6. ledna (3 králové).

Oficiální stránky Oxford Street: http://www.oxfordstreet.co.uk/

Dopravní spojení: podle místa odkud jedete nejlépe linka Central (červená), zastávky: Marble Arch, Oxford Circus, Tottenham Court Road…

Obchodní dům Harrod´s

Dalším slavným místem k nakupování je obchodní dům Harrod´s (zastávka metra Knigts Bridge). Dům byl založen roku 1849 Henrym Charlesem Harrodem původně jako malý kupecký krámek. Dnes se jedná o obrovský palác osvícený v noci 11 tisíci žárovek, který prodává ty nejluxusnější výrobky. Harrod´s prohlašuje, že může dodat jakékoliv zboží, což dokázal roku 1975, když zaslal slůně tehdejšímu guvernérovi Kalifornie Ronaldu Reaganovi.

Dopravní spojení: zastávka Knigtsbridge (Piccadilly – tmavě modrá)

Pokud ale hledáte jiný druh zboží, řekněme, netradiční kousky, rozhodně navštivte některý z Londýnských trhů: Camden Town, Covent Garden, Portobello…

Camden Town

Camden Town je městská část čtvrť na severu Londýna. Stojí za návštěvu pro nepřeberné množství trhů, které se zde nacházejí. Na trzích naleznete opravdu téměř cokoliv - manga comicsy, originální trička, šperky, hračky, vonné tyčinky, latexové šatečky, klobouky, boa, retro i skutečně staré mikiny, zázračné kameny, ozubené boty… Líbit se budou zejména nadšencům pro všemožné hudební kultury od reagge přes punk, metal až k technu. Největší počet stánků nabízí oblečení, na druhém místě jsou rozhodně stánky nabízející jídlo, i toho je nepřeberné množství druhů, od indické po mexickou kuchyni.

Návštěva Camden Townu je rozhodně také vizuální zážitek, dal by se s trochou nadsázky označit za lidské muzeum. Na mostě přes kanál vždy posedává parta stylizovaných punkáčů, na břehu kanálu se můžete za libru vyfotit s člověkem, který na svém těle pravděpodobně nemá místo, jež by nebylo tetované, nebo alespoň probodnuté nějakým druhem šperku atd.

Také můžete čekat, že pokud nevypadáte zrovna jako zcela typický turista a strávíte nějaký čas na trzích nebo třeba u kanálu Camden Lock, objeví se několikero osob, které vám budou nabízet různé druhy drog.

Za návštěvu stojí obchody: Cyberdog, Aderlass

http://cyberdog.net/tradingstation/index.html http://aderlass.com/

Dopravní spojení: zastávka Camden Town (Northern line-černá)

Covent Garden

Covent Garden je také místo určené trhům s různorodým zbožím, ale oproti Camdenu o poznání konzervativnějším. V 17. století byla Covent Garden bohémskou čtvrtí, jež si zamilovali mnozí spisovatelé a umělci. Oplývala hospodami a kavárnami a později i nevěstinci a stejně jako Soho měla svého času pověst nebezpečné, prohnilé čtvrti. V 19. století zde byla postavena centrální tržnice (Central Market Hall), jež navazovala na tradici ovocných a zeleninových trhů ze 17. století.

Dnes jsou místní trhy a okolí centrem zábavy. Kolem hlavních tržnic se setkáte se spoustou pouličních umělců (buskers) – kouzelníci, hudebníci a zejména baviči

Tip navíc

A nakonec ještě jeden tip pro ty z vás, co hledáte víceméně kvalitní zboží od známých značek, ale váš rozpočet není tomuto koníčku zrovna nakloněn. Zkuste navštívit obchod s názvem T.K MAX. Je to obchod, který distribuuje zboží světových značek, ale většinou ze starších kolekcí, např. z uplynulé sezony. Najdete zde nejen oblečení, ale také boty, tašky, sluneční brýle, nádobí… Nebudete tedy 100% in, ale ceny jsou výrazně levnější.

Naleznete zde zboží od značek: Roxy, Fred Perry, Levis, Calvin Clein, Benetton, Adidas, Mambo, Lonsdale …

Trhy z výšky (nahrál: admin)
Trhy z výšky
Punkáči na mostě (nahrál: admin)
Punkáči na mostě
Znak Camden Town (nahrál: admin)
Znak Camden Town
Camden Lock (nahrál: admin)
Camden Lock
Jídlo v Camdenu (nahrál: admin)
Jídlo v Camdenu
Camden Martens (nahrál: admin)
Camden Martens
Živá socha v Covent Garden (nahrál: admin)
Živá socha v Covent Garden
Bavič v Covent Garden (nahrál: admin)
Bavič v Covent Garden
Trhy v Covent Garden (nahrál: admin)
Trhy v Covent Garden
KVĚTINOVÝ TRH V LONDÝNĚ (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
KVĚTINOVÝ TRH V LONDÝNĚ
LUXUSNÍ OBCHOD S DĚŠTNÍKY NA OXFORD STREET (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
LUXUSNÍ OBCHOD S DĚŠTNÍKY NA OXFORD STREET
PRODEJNA S ODĚVY V SOHO (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
PRODEJNA S ODĚVY V SOHO
OBCHODNÍ DŮM SELFRIDGES NA OXFORD STREET (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
OBCHODNÍ DŮM SELFRIDGES NA OXFORD STREET
TRHY V CAMDEN TOWN (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
TRHY V CAMDEN TOWN
TRHY V CAMDEN TOWN (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
TRHY V CAMDEN TOWN
CAMDEN TOWN (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
CAMDEN TOWN
NA OXFORD STREET (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
NA OXFORD STREET
CAMDEN TOWN (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
CAMDEN TOWN
CAMDEN TOWN (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
CAMDEN TOWN
NEJLEVNĚJŠÍ OBCHOD.DŮM PRIMARK NA OXFORD STREET (nahrál: JITKA RŮŽIČKOVÁ)
NEJLEVNĚJŠÍ OBCHOD.DŮM PRIMARK NA OXFORD STREET

Poslední editace textu: 26.4.2012 21:44
Další informace
REKLAMA

Články odjinud

Blesk pro ženy

5 odpovědí na to, proč se vám i přes zdravý jídelníček nedaří zhubnout
5 odpovědí na to, proč se vám i přes zdravý jídelníček nedaří zhubnout