A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Velká Británie - Diskuze

Původní dotaz

v létě do Skotska

| jeanne68
jeanne68
Dobrý den, chystáme se v srpnu na týden do Skotska. Bude to poznávací zájezd po Skotsku se zastavením v Londýně. Jaké nás asi čeká počasí, jak se nejlépe oblect a jak moc jídla si sebou máme vést? Budeme mít nocování v hotelu a třikrát snídani. Moc jsme toho ještě neprocestovali a tak nemáme moc zkušeností. Děkuji za každou odpověď. Jana
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Tomášš 23.08.2014 12:27
Re: v létě do Skotska 

Skotsko můžu určitě doporučit - nádherná zelená země plná jezer a starobylých památek. Na mém blogu jsem sepsal průvodce o Edinburghu ;-) http://fly4free.cz/pruvodce-edinburgh-a-okoli/ a o výletu mimo město - hrad Stirling, exkurze palírny whisky s ochutnávkou v Glengoyne, výšlap na kopec u jezera Lomond atd. Rozhodně bych se tam chtěl vrátit znovu. jinak letěli jsme s EasyJetem z Prahy za necelé 2 tis. + ubytování v Edinburghu přes Booking za zhruba 600 Kč na osobu za noc.. 8-)

• Anonym (1)
Evelína 12.07.2014 17:53

Tak jelikož se Simon-touristem asi nikdo nebyl, když mi neodpověděl, odpovím si po absolvování zájezdu sama, a to že byl super. Pokud můžu doporučit, určitě jeďte, Skotsko je krásná zelená země plná hradů a opatství,jezer a i trochu deště, ale to k tomu patří. CK vše, co bylo v programu splnila, naopak, ještě něco přidala, ubytování moc pěkné, průvodce super, na jeho čtení skotských povídek a vtipů v autobuse jen tak nezapomenu. Takže za sebe dávám jedničku s hvězdičkou :-)

• Anonym (1)
-dana- 14.06.2014 20:46

Ahojte, ma niekto precestovane Skotsko autom? Planujeme toto leto s 2 detmi, zatial mame rezervovany len trajekt Calais-Dover a zhanam info, ako zhruba zostavit itinéraire a co urcite nevynechat. Hlavne prirodne krasy a osamele miesta, nezaujima ma Edinburgh a Glasgow. Oplati sa trepat aj na nejaky ostrov? A kde dobre beru ryby (v mori)? :-)). Je povolene robit ohen vsade (ak najdem drevo), na vyznacenych miestach alebo vobec nie? Prosim poradte, budem rada za kazdu skusenost, dakujem :-).

Neregistrovaný uživatel
07.04.2014 21:38 92.30.109.***

No to urcite!

kačka
03.02.2014 21:19 37.48.35.***
skotsko 

Ahoj. nemáte někdo zkušenosti se zájezdem do Skotska od Mayera - Velký okruh Skotskem s návtěvou ostrova Skye? Co ubytování, jaká byla cesta, co vzít k jídlu, co program a jaké jste měli počasí? Díky za veškeré info :-)

• Anonym (3)
  • Anonym (12)
Evelína 04.11.2013 15:20

Ahoj, nebyl jste někdo na téhle poznávačce, líbila by se vám ?
http://www.simon-tourist.cz/zajezdy-velka-britanie/skotsko/zajezd-skotsko-ostrov-skye-2014/2014-07-03/

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
jeanne68 23.07.2013 22:07

Ahoj, rozhodně na dovolených nepřepočítávám ale jsem ráda když pochytám nějaké názory a zkušenosti. Pomalu se nám to blíží. Těším se a stejně neustále přemýšlím co pobalím :-) Je to tím že jsme toho moc co se týče poznávacích zájezdů neprocestovali. Tak napeču nějaký řízek, koupím trvanlivý salám k tomu nějakou paštiku a vyrazíme. Já nějak přežiju a hladový chlap je něco ukrutného ;-) Dělám si legraci ale raději ať něco zbyde než aby nebylo do čeho kousnout. V týdnu dovolené máme 3 snídaně v hotelu a obchody jsou všude. Klidně své zkušenosti pište, stále ještě máme do 10.8. čas na čtení.
Mějte se všichni krásně...J.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
jeanne68 24.03.2013 00:27

Děkuji za informace...

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
nadka 08.03.2013 10:30

Ve skotsku je počasí opravdu proměnlivé. My měli na sluníčko štěstí, ale samozřejmě také na nějaký ten déšť. Co se týče oblečení, je třeba počítat i s horším počasím, pokud budete courat po skotské vysočině, tak i dobrou obuv.
No a s jídlem je to tak, že každý jsme jiný jedlík. My měli snídaně a večeře, přes den při cestování já nijak jíst nemusím. V přepočtu na kurz Skotsko opravdu levné není, pokud se vám nechce moc utrácet, tak přibalte něco doma. My měli na pokoji varnou konvici, 3 druhy rozpustné kávy, asi 4 druhy čaje, 3 druhy cukru a nějakou tu sušenku a do doplńováno každý den.Takže záleží také na ubytování. Par fotek mám ve fotoalbumu. Přeji krásné putování, fajn partu a hodně sluníčka. :-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Sally 08.03.2013 06:34

To co my jsme byli ve Skotsku v červnu - byla zima a "scalo", a to skloro furt (viz moje cestopisy). Obecně je pro nás Skotsko drahé, ale dá se to zvládnout. Snad nejlevnější v Burger King, Kebabárnách a podobných zařízeních.
Když jsme tam v roce 2011 byli tak - nejlevnější pivo v TESCO či co to bylo za obchodňák stálo 1,6 libry, a to samé litr benzínu. Nejlevnější Whiska 30 liber myslím že za půl litru. Člověk si nesmí vybírat a hlavně přepočítávat, protože pak je lepší zůstat doma :(

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu