Hudy2 23.04.2012 09:15
Zpoždění vlaku 

Dobrý den,
za chvíli se chystám do Británie a chci si někam zajet vlakem . Zajímalo mě, co mám dělat, když nestihnu další vlak, kvůli zpoždění prvního vlaku, kterým budu cestovat? Jestli je možnost použít další vlak, nebo ne. Podotýkám, že první vlak je nejspíše místenkový, ale u druhého nemám pevně přidělena sedadla, znamená to tedy, že mohu využít jakýkoliv vlak jedoucí po stejné trase, nebo jízdenka platí pro ten jeden konkrétní vlak? Zkoušel jsem to hledat na stránkách společnosti, ale nějak jsem to nenašel. Podotýkám, že budu cestovat se společností East Midlands Train. Děkuji za odpověď.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Jakub - MintyTrips.cz 05.05.2012 16:10
Re: Zpoždění vlaku 

Ahoj,

pokud byly lístky koupeny s časových předstihem a získali jste tak na ně nějakou slevu, tak se tyto většinou vztahují pouze na konkrétní vlak (jednalo by se o ADVANCE TICKET). Na lístku by mělo být napsáno, zda je lístek "open" nebo "valid" (platný) plus tam bude datum do kdy je platný (také by tam mělo být označení ADVANCE TICKET). Pokud tam je konkrétní čas vlaku, tak se lístek bohužel vztahuje pouze na onen vlak. Pokud vám tento ujede, můžete nastoupit do dalšího vlaku, ale může se vám stát, že kontrolor po vás bude chtít abyste si koupili lístek nový (jde ho koupit od něj ve vlaku). Samozřejmě zkuste se s ním nejdříve domluvit.

Pokud je na lístku napsáno, že jsou platné (valid) do datumu, který je větší než datum, kdy budete cestovat (a je tam i napsáno ANYTIME), tak nebude vadit, pokud vám vlak ujede a můžete nastoupit na jakýkoliv další vlak.

Více informací (v angličtině) je zde http://www.eastmidlandstrains.co.uk/tickets/tickettypes/Pages/London%20Leisure.aspx

Přeji příjemný pobyt v Anglii,

Jakub

Jakub přispívá do Nezávislého průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem (MINTY TRIPS – http://www.mintytrips.cz).

• Anonym (2)
  • Anonym (7)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@