A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Velká Británie - Diskuze

Původní dotaz

London pass a doprava po Londýně

31.12.2008 11:51:23 | dede
dede
Ahoj...chystám se na 4dny do Londýna a tak co sleduji...vše je pěkně mastné.....ale zároveň jsou různé karty na dopravu a památky....poradíte jak nejlíp ušetřit a neplatit vše za plnou taxu:
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
02.03.2017 18:59 62.204.233.***
cestování po londýně  

dobrý den, taky mě zajíma cestování s Oyster card. jak to funguje prosím?

Neregistrovaný uživatel
11.02.2017 22:42 78.45.106.***
Cestování po Londýně  

Zdravím všechny cestovatele ,
jedu na 4 dny do Londýna se svými vnoučaty a tak mě zajímá , jak nejvíce ušetřit .
Prosím poraďte , je možno koupit OYSTER TRAVEL CARD z Česka a zda se to vyplatí ?
Je rok 2017
Bukáčková

Neregistrovaný uživatel
02.01.2017 20:07 37.188.128.***
Re: můžete prosím někdo poradit  

Dobry den, mame stejny problem jako vy. A potrebujeme poradit jakou cestu jste zvolila jako nejjednodussi z tohoto letiste. Dekuji :-)
Dalča

Neregistrovaný uživatel
19.10.2016 16:10 194.79.55.***

Ahoj cestovatelé, pro inspiraci přidávám článek o místech, které v Londýně můžete navštívit zadarmo, tak mrkněte. ;) http://fijalka.cz/londyn-zadarmo/

Markéta
16.09.2014 16:53 85.207.128.***
southernrailway lístky na vlak z letiště Gatwick- koupit na netu či stačí na místě?  

Zdravím,
mám dotaz ohledně cen jízdenek na vlak od společnosti southernrailway. Zvyšují ceny na místě či jsou stejné jako jsou uvedené na netu? Většinou nejlevnější jsem našla za 8.10£ a sem tam jsou i za 5£.

Děkuji všem velmi za rady.

Markéta
(marketa.andresova@gmail.com)

Karel
11.08.2014 17:33 194.108.183.***
Re: můžete prosím někdo poradit  

Asi zalezi na kazdem co chce navstivit, ale spousty galerii atd je zadarmo.
My jsme meli lisky jen na par atrakci, london pass je spis pro nekoho kdo bude po londyne chodit jen po atrakcich jako oko.

Radule71 19.01.2014 19:59
můžete prosím někdo poradit  

Ahoj, můžete prosím někdo poradit , jak se nejrychleji dostat z letiště London (Stansted) - do Euro hotel Queens,122 Church Rd, Crystal Palace, London, GB.
Odlétáme ve čtvrtek 23.1 :-) ;-)

díky moc za pomoc

• Anonym (3)
  • Anonym (48)
Johanka z Arku 05.03.2013 18:38
Re: London pass a doprava po Londýně  

Při vícedenní návštěvě se ten London Pass vyplatí, pokud jdete vyloženě po památkách tak o tom ani nemá smysl diskutovat, jak už tu několikrát bylo řečeno. Navíc některé památky mají pro majitele London Passu extra vstup a nemusí se tak čekat ve frontě. Tady mají na London Pass dokonce kód na celoroční slevu http://www.londyn.jakonadlani.cz/londynska-turisticka-karta tak se dá ještě něco ušetřit. Kdo jede do Londýna na víc dní, měl by to určitě zvážit, protože jednotlivé vstupné je vražda a chodit jen po bezplatných památkách není úplně ono.

• Anonym (8)
  • Anonym (10)
Jakub - MintyTrips.cz 05.05.2012 16:10
Re: Zpoždění vlaku  

Ahoj,

pokud byly lístky koupeny s časových předstihem a získali jste tak na ně nějakou slevu, tak se tyto většinou vztahují pouze na konkrétní vlak (jednalo by se o ADVANCE TICKET). Na lístku by mělo být napsáno, zda je lístek "open" nebo "valid" (platný) plus tam bude datum do kdy je platný (také by tam mělo být označení ADVANCE TICKET). Pokud tam je konkrétní čas vlaku, tak se lístek bohužel vztahuje pouze na onen vlak. Pokud vám tento ujede, můžete nastoupit do dalšího vlaku, ale může se vám stát, že kontrolor po vás bude chtít abyste si koupili lístek nový (jde ho koupit od něj ve vlaku). Samozřejmě zkuste se s ním nejdříve domluvit.

Pokud je na lístku napsáno, že jsou platné (valid) do datumu, který je větší než datum, kdy budete cestovat (a je tam i napsáno ANYTIME), tak nebude vadit, pokud vám vlak ujede a můžete nastoupit na jakýkoliv další vlak.

Více informací (v angličtině) je zde http://www.eastmidlandstrains.co.uk/tickets/tickettypes/Pages/London%20Leisure.aspx

Přeji příjemný pobyt v Anglii,

Jakub

Jakub přispívá do Nezávislého průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem (MINTY TRIPS – http://www.mintytrips.cz).

• Anonym (2)
  • Anonym (7)
Hudy2 23.04.2012 09:15
Zpoždění vlaku  

Dobrý den,
za chvíli se chystám do Británie a chci si někam zajet vlakem . Zajímalo mě, co mám dělat, když nestihnu další vlak, kvůli zpoždění prvního vlaku, kterým budu cestovat? Jestli je možnost použít další vlak, nebo ne. Podotýkám, že první vlak je nejspíše místenkový, ale u druhého nemám pevně přidělena sedadla, znamená to tedy, že mohu využít jakýkoliv vlak jedoucí po stejné trase, nebo jízdenka platí pro ten jeden konkrétní vlak? Zkoušel jsem to hledat na stránkách společnosti, ale nějak jsem to nenašel. Podotýkám, že budu cestovat se společností East Midlands Train. Děkuji za odpověď.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu